Samoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV. Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV.
Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacjÄ….
U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa. Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków.
Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek. Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2?4 dni.W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie.
Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem.
Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać. Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4?8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa.