Kilka słów o Windowsie

Windows jest najpopularniejszym systemem operacyjnym nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Pewnie też posiadasz komputer z Windowsem.
I pewnie nie raz, nie dwa miałeś z nim problem. Zdecydowaną klapą Microsoftu była Vista - nie spotkała się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem, wiele osób narzekało na kiepską wydajność, problemy z oprogramowaniem i nowy wygląd.

Windows 7 okazał się znacznie lepiej dopracowanym systemem, na którym do dzisiaj pracuje wiele komputerów.

Można zarzucać Microsoftowi wiele, ale jednak Windows jest systemem prostym w obsłudze, który obsłuży każde oprogramowanie, do tego może zostać zainstalowany na komputerach o róznych parametrach sprzętowych. No i - działają na nim wszystkie gry :).

Cytat z Wikipedii o dysku twardym

Dysk twardy, napęd dysku twardego (ang.
hard disk drive) ? rodzaj pamięci masowej, wykorzystujący nośnik magnetyczny do przechowywania danych.
Nazwa "dysk twardy" wynika z zastosowania twardego materiału jako podłoża dla właściwego nośnika, w odróżnieniu od dyskietek (ang.
floppy disk, czyli miękki dysk), w których nośnik magnetyczny naniesiono na podłoże elastyczne. Pojemność dysków wynosi od 5 MB (przez 10 MB, 20 MB i 40 MB ? dyski MFM w komputerach klasy XT 808x i 286) do 10 TB (w laptopach 20-2000 GB).
Opracowano również miniaturowe dyski twarde typu Microdrive, o pojemnościach od kilkuset MB do kilkuset GB, przeznaczone dla cyfrowych aparatów fotograficznych i innych urządzeń przenośnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_twardy

Wady konstrukcyjne laptopów

Laptopy niedługo kompletnie wyprą komputery stacjonarne, jednak poza licznymi zaletami w użytkowniku, te komputery przenośne mają kilka wad, w tym konstrukcyjnych i wynikających z niedopracowania przez producentów.
Częstą bolączką laptopów są systemy chłodzące, zazwyczaj jest to jeden wiatraczek oraz chłodzenie pasywne. Kolejną sprawą są słabe obudowy i zawiasy łączące korpus sprzętu z jego klapą.

W tych miejscach bardzo często dochodzi do problemów w postaci pęknięć i złamań, nawet przy normalnym użytkowaniu.

Można tego jeszcze trochę wymienić, niemniej jednak to są najczęstsze usterki w komputerach przenośnych..
Dodane: 09-11-2016 04:36

Tagi: informatyka serwis komputerowy szczecin obsługa firm

Widok do druku:

Drukuj