kartoteka medyczna

Oprogramowanie takie jak niebawem będą niezbędne dla dosłownie każdej placówki medycznej.
Mamy możliwość już teraz wykupić odpowiadające nam programy, jednak dlaczego jest to konieczne.

O tej kwestii w poście.

Kartoteka pacjenta

kartoteka medyczna Komputery odgrywają bardzo dużą rolę w każdej dziedzinie życia człowieka.

Z roku na rok ta rola staje się coraz bardziej dominująca. Już teraz komputery w medycynie mają swoje stałe miejsce- nie tylko przy rejestrowaniu pacjentów, ale również do przechowywania ich kartotek i historii chorób.

To z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niż stos teczek i papierów.

Być może już niebawem kiedy pójdziemy do lekarza będzie on miał na ekranie komputera wszystkie dane o przebytych przez nas chorobach i zażywanych lekach.
Pomoże to w trafnej diagnozie i szybkim działaniu w razie nagłego wypadku w obcym mieście czy nawet za granicą.

Inicjatywa komputeryzacji

Postępująca komputeryzacja i informatyzacja jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym w firmach prywatnych oraz organizacjach państwowych i rządowych.
Coraz więcej rzeczy dzieje się w świecie wyłącznie elektronicznym oraz przez internet.

Mało która firma nie posiada teraz e-faktur, czy choćby nie przechowuje kopii danych na komputerach w firmie. Ten proces zostawia również swój ślad na większych organizacjach państwowych, opłacanych ze Skarbu Państwa.

Policja, szpitale, urzędy- te wszystkie organizacje wkładają duże pieniądze w przesiadkę na nowoczesne metody i sposoby obsługi zadań.
Najnowszym projektem jest oczywiście kwestia informatyzacji dokumentacji medycznej pacjentów w szpitalach i przychodniach.

Elektroniczna kartoteka pacjentów

Lekarz, aby dobrze wystawić diagnozę musi wiedzieć o pacjencie jak najwięcej i bardzo przydatną rzeczą jest historia choroby oraz cała kartoteka pacjenta.
Bez tych informacji cały proces leczenia może przebiegać dużo wolniej niż powinien i to ze szkodą dla pacjenta właśnie. Takie sytuacje na szczęście zdarzają się rzadko, a będą jeszcze rzadziej kiedy wprowadzone zostaną e-dokumentacje medyczne. Kartoteka każdego pacjenta będzie dostępna w formie elektronicznej, więc nawet jeżeli ta papierowa ulegnie zniszczeniu to zawsze będzie można sięgnąć po tą wirtualną i bez przeszkód poznać historię leczenia danego pacjenta..

Widok do druku:

kartoteka medyczna