Odprowadzanie deszczu z ogrodu jest ważną częścią budowy domu.

Kupując rynny dobrze jest kupować je w w sklepach budowlanych, np.

. Krótko o rynnach i wodzie z dachu.

Odprowadzanie wody z terenu posesji

rynna kanion wavin rybnikDach stanowi bardzo ważną część składową każdego domu, ponieważ zabezpiecza wnętrze domu przez jego zalaniem przez intensywnie padający deszcz.
W związku z tym, pomimo tego, że w obecnych czasach można montować na domu wiele ozdobnych dachówek, powinno się pamiętać przede wszystkim o potrzebie skutecznego odprowadzania wody z dachu.

Skuteczne odprowadzanie wody z dachu staje się podstawowym czynnikiem prowadzącym do tego, że będzie można w dostateczny sposób odprowadzać wodę z terenu posesji.

Drugim warunkiem jest dokonanie wyboru dobrych rynien, które również będą sobie dobrze radziły z przepływającą przez nie sporą ilością wody.
Podczas opracowywania systemu odprowadzania wody z posesji powinno się jednocześnie pamiętać o tym, żeby nie spływała ona do sąsiadów.

Encyklopedia i definicja rynny

rynna kanion wavin rybnik
Rynna ? półotwarta rura najczęściej kładziona wokół krawędzi dachu budynków, do której spływa woda opadowa z dachu podczas deszczu. Rynnę podtrzymuje wspornik rynny (inne nazwy: hak do rynny, pot. rynajza, rynhak). Rynna często jest mylona z rurą spustową, czyli pionową rurą, łączącą rynnę z ziemią lub podziemną instalacją kanalizacji deszczowej. Rynna działa na zasadzie grawitacyjnego spływu wody, dlatego jest położona ze spadkiem w kierunku rury spustowej. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się podciśnieniowe rury typu pluvia, które nie wymagają zachowania spadków. Zdarza się, że woda deszczowa nie jest odprowadzana z dachu do poziomu ziemi lub do instalacji kanalizacji deszczowej, tylko po zebraniu w rynnie swobodnie wypuszczona z wysokości za pomocą rzygaczy.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rynna

Budowa nowego domu

Budowa nowego domu odbywa się według wcześniej przygotowanego planu, który może być ewentualnie nieznacznie modyfikowany przez pracowników biura projektowego.
Jednym z ważnych elementów każdego domu jest jego hydroizolacja, która w pełni powinna zabezpieczać dom przed powstawaniem w nim wilgoci.
Jednak sama hydroizolacja nie wystarcza i każdy dom powinien być wyposażony w dobry system odprowadzania wody z dachu.
Służy temu sam rodzaj zamontowanego dachu oraz dobór odpowiednich rynien, które będą w stanie skutecznie odprowadzać wodę spływającą z dachu.

Montażem takich rynien mogą zająć się budowlańcy lub sami właściciele domu w zależności od tego, jakiego rodzaju rynny mają zostać zamontowane.

.
Dodane: 03-10-2016 10:03

Tagi: rybnik budownictwo rynna rynny dach odprowadzanie wody

Widok do druku:

rynna kanion wavin rybnik