Takie czyszczenie samochodów pozwala na dotarcie do wszystkich tych miejsc w samochodzie, które wymagają bardzo dokładnego mycia i przeprowadzania zabiegów kosmetycznych.
Delikatne mycie samochodów może być bardzo skuteczne niezależnie od tego, jakiego rodzaju środki są używane, ponieważ nawet najbardziej łagodne środki mogą posiadać bardzo skuteczne elementy myjące.
Również ręczne osuszanie samochodów jest bardzo skuteczne, ponieważ korzysta się wówczas z odpowiednich i skutecznych środków szybko wchłaniających wodę.Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych. Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer.
Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu.
Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo. Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów.
Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny.
Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą.